جستجو در سایت

امروز يكشنبه 17 فروردين 1399

گزیده در هم

تصویر روز

آمار بازدیدکنندگان سایت

1937353
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
13
2952
2965
1919251
12658
72836
1937353

حاضرین در سایت

ما 39 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

اوقات شرعی

SD , HD , FULL HD چیست؟

 ادامه مطلب: SD , HD , FULL HD چیست؟ HD مخففHigh definition به یک سیستم تصویری گفته می شود که از وضوح بسیار بالایی برخوردار است.کیفیت تصویر این سیستم در مقایسه به سیستم استاندارد که SD یا همان Standard Definition است دارای کیفیت به مراتب بالاتری است . تمامی HDTV ها (تلویزیون های HD ) بر پایه این سیستم تصویری ساخته شده اند. البته داشتن تلویزیون های HD دلیلی بر تماشای تمامی تصاویر با فرمت HD نیست ، بلکه باید آن تصویر با فرمت HD تهیه شده باشد تا بتوان در آن تلویزیون ها به تماشای آنها پرداخت. به عبارتی برای تماشای فیلم HD سه شرط لازم است. ابتدا آنکه آن فیلم با فرمت HD تهیه شده باشد. دوم اینکه دستگاه پخش کننده فیلم ، آنرا با فرمت HD پخش کند و در آخر اینکه تلویزیون ما آنرا با همان فرمت نشان دهد.

با استناد به توضیح فوق اینطور می توان گفت که تا زمانیکه برنامه های تلویزیونی با فرمت HD پخش نشود ، نمی توان شبکه های تلویزیونی را با این فرمت دید. این نکته در جواب به کسانی است که فکر می کنند اشکال از تلویزیون یا کابلهای آنهاست. البته در مطلبی دیگر در مورد کابلها صحبت کرده ایم ولی استثنائاً در این مورد ، کابل یا تلویزیون مقصر نیست.

استانداردهای دیگری نیز در سیستم تصویر وجود دارد که آنها را با نامها PAL-NTSC-SECAM می شناسیم . رزولوشن آنها چیزی در حدود 480*720 می باشند ولی سیستم HD تصاویر با رزولوشن های حدود 1080*1290 دارند.

اگر بخواهیم سیستم های تصویر تلویزیونی را طبقه بندی کنیم شامل سه دسته خواهند بود:

SD یا همان حالت استاندارد:

این سیستم بر وضوح 480*720 می باشند که اکثر فیلم های دی وی دی قدیمی با این وضوح ساخته شده اند. این فیلمها را اگر با کابل HDMI یا S-video ببینید تفاوتی در کیفیت آنها ایجاد نخواهد شد.

HD یا همان کیفیت بالا (اچ دی)

این سیستم با وضوح 720*1280 می باشد. کیفیت تصویر در این سیستم بهبود یافته و در سطحی بالاتر عرضه می شود. بهتر است برای دریافت تصویر با بالاترین کیفیت از کابلهای HDMI استفاده کنید. این سیستم با نام HD ready هم شناخته می شود.

Full HD که دقیقاً با همین عنوان شناخته می شود (فول اچ دی)

گفتنی است که این فرمتهای با کیفیت در تلویزیونهایی که نسبت تصویر آنها 16:9 است به درستی نمایش داده می شود واگر قصد تماشای آنها را در تلویزیونهای با نسبت تصویر 4:3 دارید مطمئن باشید هر دو مورد ( کیفیت و اندازه ی کامل تصویر) را از دست خواهید داد. پیش تر در مطالب قبلی در مورد نسبت تصویر صحبت کرده ایم مجدداً یادآوری می کنیم که تصاویری که با نسبت 16:9 هستند در تلویزیون هایی که نسبت تصویر آنها 4:3 است به خوبی و بطور کامل پخش نمی شوند یعنی یا قسمتهایی از تصویر را از دست می دهید یا آنرا با ابعادی عجیب مشاهده خواهید کرد.در فرمت فول اچ دی، کیفیت به بالاترین حد می رسد بطوریکه تمام جزئیات تصویر قابل مشاهده خواهد بود. برای تماشای فیلمهای فول اچ دی راهی بجز روی آوردن به کابلهای HDMI نیست چون در غیر اینصورت Full HD معنایی نخواهدداشت. فرمت Full HD تصاویری با وضوح 1080*1290 پیکسل ارائه می دهد. این سیستم به نام فرمت 1080 پیکسل هم معروف است.

منبع : سایت زنبیل

تلویزیون های هوشمند

ادامه مطلب: تلویزیون های هوشمندامروزه با همه گیر شدن زندگی ماشینی مخصوصاً ورود اجباری افراد به دنیای دیجیتال ، شاهد ظهور نسل های تازه ای از دستگاهها، وسایل، فناوری ها و امکانات دیگر هستیم که با سرعتی باور نکردنی در حال رشد و توسعه اند. یکی از این وسایل که امروز قصد توضیح آنرا داریم تلویزیون هوشمند یا همان تلویزیون اسمارت ( Smart tv) هستند.

ادامه مطلب: تلویزیون های هوشمند

جدیدترین ربات انسان نمای ایران

 

ادامه مطلب: جدیدترین ربات انسان نمای ایران    پروژه نسل سوم ربات انسان نما ملی سورنا با حضور معاون فناوری ریاست جمهوری، رئیس دانشگاه تهران و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران رونمایی شد. مهر درباره خصوصیات سورنا ۳ گزارش داده است.

غیر فعال کردن اپدیت ویندوز

ادامه مطلب: غیر فعال کردن اپدیت ویندوزاگر از اپدیت کردن گاه و بی گاه ویندوز خود خسته شده اید به روش ذیل می توانید آنرا غیر فعال نمایید.

ادامه مطلب: غیر فعال کردن اپدیت ویندوز

خواص گردو

ادامه مطلب: خواص گردو  گردو دارای درختان بلند و زیبایی می باشد .گردو را به دلیل وجود امگا 3 فراوان ،غذای مغز نیز می‌ نامند . مصرف چهار عدد مغز گردو در روز موجب افزایش اسید چرب ضروری امگا 3 می‌شود.

ادامه مطلب: خواص گردو

طراحی سایت

ارتباط با ما

برج مسکونی افرا

جاده مخصوص کرج روبروی سه راهی فرودگاه خ ریاحی

44670203

www.borjeafra.blogfa.com

 

نظرات